DIEVČATÁ Z V. ZÁKLADNEJ ŠKOLY ŽNÚ JEDEN ÚSPECH ZA DRUHÝM

Zmysluplné využívanie voľného času našich žiakov sa u nás v ŠKD V. ZŠ stalo prioritou číslo jeden. Usilovná práca dievčat a obetavý prístup vychovávateľov akciu čo akciu dokazujú, že čas strávený s deťmi a pre deti, je čas strávený najvďačnejšie

Naše Levické mažoretky BUBBLES V.ZŠ napr. túto sobotu, 6.4.2019, na regionálnej kvalifikácii Showtime, ktorú organizuje na celoeurópskej úrovni TŠK Junilev, vytancovali so siedmymi choreografiami vo vekových kategóriách od 5 do 13 rokov tri striebornéštyri zlaté medaily. Dievčatám sa tak podarilo obhájiť zlato, ktoré vo februári priniesli z celoslovenskej súťaže ShowCup v Košiciach a v máji ich aj na Showtime bude čakať celoslovenské kolo s možnosťou postupu na majstrovstvá Európy v Balatone.

Ani po sobote sme ale nepoľavili a už nasledujúci utorok, 9.4.2019, sme už s divadelným krúžkom otvárali 26. ročník Levických divadelných dní s muzikálovým spracovaním klasickej rozprávky O 12tich mesiačikoch v hlavnej úlohe s Natálkou Kapráňovou, ktorá je žiačkou štvrtého ročníka. Premiéra spod réžie p. vychovávateľky Bc. Ivaničovej a v spolupráci a hereckom obsadení aj s ďalšími vychovávateľkami ŠKD a žiačkami 2. až 7. ročníka našej školy zožala veľký úspech nie len u žiakov z Levických škôl, ale aj u divákov, ktorí pricestovali so škôlkarmi z okolitých obcí.

Už teraz sa nám v hlave rodí myšlienka ďalších choreografií a scénok, s ktorými budeme môcť naďalej hrdo reprezentovať nie len našu školu, mesto Levice, ale aj celý okres, či Nitriansky samosprávny kraj, ktorý naše dievčatá podporuje aj finančnou dotáciou. Vďaka podpore Nadácie Tesco a Nitrianskemu samosprávnemu kraju tak budú naše dievčatá zasa o krôčik bližšie k profesionalite…

Bc. Ivaničová